Rodzaje i grubości tektury falistej

31 marca 2023
Udostępnij

Tektura falista to popularny materiał, wykorzystywany między innymi do produkcji opakowań, a jej wyróżnikiem jest wielowarstwowa struktura, złożona z arkuszy prostego (tektura lita) oraz pofalowanego papieru.  Dostępne są wersje dwuwarstwowe, jednak najczęściej wykorzystywana jest tektura zbudowana z trzech warstw: dwóch płaskich, zewnętrznych (linery) i warstwy środkowej – tekturowej fali przypominającej harmonijkę. Budowa tektury falistej: Do […]

Tektura falista to popularny materiał, wykorzystywany między innymi do produkcji opakowań, a jej wyróżnikiem jest wielowarstwowa struktura, złożona z arkuszy prostego (tektura lita) oraz pofalowanego papieru.  Dostępne są wersje dwuwarstwowe, jednak najczęściej wykorzystywana jest tektura zbudowana z trzech warstw: dwóch płaskich, zewnętrznych (linery) i warstwy środkowej – tekturowej fali przypominającej harmonijkę.

Budowa tektury falistej:

Do produkcji tektury falistej stosuje się m.in. włókna drzewne czy makulaturę, a sam proces składa się z kilku etapów:

Parametry i wytrzymałość tektury falistej zależne są od kilku czynników:

Tektura falista jest doskonałym i jednym z najpopularniejszych materiałów opakowaniowych. Sprawdza się świetnie ze względu na swą elastyczność – występuje w dowolnych rozmiarach, kolorach i kształtach, można wykonywać na niej również skomplikowane nadruki. Przy tym, ma doskonały stosunek wytrzymałości do ceny i dobrze dobrana, gwarantuje bezpieczną osłonę niemal każdego produktu.

Projekt i wykonanie:webjaksklep.eu