Marek Tałasiewicz: Pamięć i Wyobraźnia, Przeszłość, Teraźniejszość i Przyszłość

18 grudnia 2023
Udostępnij

Wydawnictwo Kadruk z dumą przedstawia najnowszą pozycję w naszym katalogu: „Pamięć i wyobraźnia: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”. Ta unikatowa publikacja poświęcona jednej z najbardziej wpływowych postaci regionu zachodniopomorskiego – Markowi Tałasiewiczowi. Książka powstała z inicjatywy profesora Kazimierza Kozłowskiego, Bogdana Twardochleba oraz Mariusza Kotarskiego, właściciela naszej drukarni Kadruk. To właśnie ich wizja i pasja do dokumentowania lokalnej […]

Wydawnictwo Kadruk z dumą przedstawia najnowszą pozycję w naszym katalogu: „Pamięć i wyobraźnia: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”. Ta unikatowa publikacja poświęcona jednej z najbardziej wpływowych postaci regionu zachodniopomorskiego – Markowi Tałasiewiczowi.

Książka powstała z inicjatywy profesora Kazimierza Kozłowskiego, Bogdana Twardochleba oraz Mariusza Kotarskiego, właściciela naszej drukarni Kadruk. To właśnie ich wizja i pasja do dokumentowania lokalnej historii dała życie tej wyjątkowej publikacji.

Główną część książki stanowi wywiad rzeka, przeprowadzony przez znanego profesora Eryka Krasuckiego. Jego głębokie rozmowy z Markiem Tałasiewiczem odkrywają nie tylko jego osobiste doświadczenia, ale także rzucają światło na szersze konteksty historyczne i społeczne, które kształtowały region w ciągu ostatnich dekad.

Druga część książki to zbiór artykułów różnych lokalnych redaktorów, którzy z różnych perspektyw przybliżają postać Tałasiewicza. Teksty te malują pełniejszy obraz jego wpływu na społeczność i politykę lokalną.

Projekt okładki to dzieło profesora Andrzeja Tomczaka, który stworzył wizualne odzwierciedlenie głównego przesłania książki, łącząc tradycję z nowoczesnością.

„Pamięć i wyobraźnia” to nie tylko książka o przeszłości. To również refleksja nad teraźniejszością i inspiracja do myślenia o przyszłości. Zapraszamy do odkrycia tej fascynującej opowieści, która jest równie unikatowa jak nasze wydawnictwo Kadruk, które od lat specjalizuje się w wydawaniu elegancko opracowanych albumów i kolekcjonerskich wydawnictw.

Dostępna już teraz w naszym sklepie internetowym oraz w wybranych księgarniach!

Projekt i wykonanie:webjaksklep.eu