Karton 600 gram? No niestety nie.

7 stycznia 2021
Udostępnij

Czasami dostajemy takie zapytanie: jaki macie najgrubszy karton? … albo od razu: poproszę o ofertę na pudełka wykonane na kartonie 500 lub 600 gram. To nie jest tak, że to jest zupełnie niemożliwe. Fabryka chętnie wykonana taki karton ale minimalne zamówienie to kilka ton. Biorąc pod uwagę koszt kilograma surowca – dużo wyższy niż zwykły […]

Czasami dostajemy takie zapytanie: jaki macie najgrubszy karton? … albo od razu: poproszę o ofertę na pudełka wykonane na kartonie 500 lub 600 gram. To nie jest tak, że to jest zupełnie niemożliwe. Fabryka chętnie wykonana taki karton ale minimalne zamówienie to kilka ton. Biorąc pod uwagę koszt kilograma surowca – dużo wyższy niż zwykły papier powlekany – zlecenie może okazać się zbyt drogie.

Za każdym razem warto skonsultować co ma być produktem docelowym z tego materiału. Jaka jest różnica i jakie są relacje między grubością, sztywnością i gramaturą.

Czasami doskonałą alternatywą jest kaszerowanie powlekanego papieru na tekturę falistą a czasami sklejenie dwóch kartonów jednostronnych plecami (uzyskuje się wtedy bardzo sztywny arkusz).

Karton dwustronny o najwyższej gramaturze, dostępny w hurtowej dystrybucji to np.: Prisma (Prisma Up 2SC) od dystrybutora Antalis. Poniżej karta charakterystyki tego materiału do pobrania.

Prisma Up 2SC, Antalis – karta charakterystyki w pliku pdf

Z doświadczenia powiem, że fajnie się drukuje na tym kartonie. Jest bardzo biały, czym różni się od innych kartonów dwustronnych, które potrafią być trochę szare lub zwyczajowo – trochę żółte. Prisma jest biała i jest to o tyle istotne, że można reprodukcja kolorystyki i zgodność z normami będzie zachowana. To nie jest też tani karton i wykorzystywany jest do druków pudeł premium lub kart do wzorników.

Projekt i wykonanie:webjaksklep.eu