Produkujemy opakowania kartonowe od A do Z. Opracujemy projekt pudełka, doradzimy w doborze materiału, stworzymy projekt graficzny, zadbamy o kontrolę jakości opakowań i sam transport. Nasza drukarnia to producent opakowań kartonowych z wieloletnim doświadczeniem.
Potrzebujesz opakowań?
Napisz do nas ... zadzwoń lub umów się na rozmowę, jeśli wolisz.Nietypowy kształt czy ciekawe uszlachetnienia to idealny sposób na wyróżnienie swojego opakowania pośród wielu innych.
Nietypowy kształt czy ciekawe uszlachetnienia to idealny sposób na wyróżnienie swojego opakowania pośród wielu innych.
Nietypowy kształt czy ciekawe uszlachetnienia to idealny sposób na wyróżnienie swojego opakowania pośród wielu innych.
Często słyszymy to pytanie. Kluczem do tego jest poznanie wymagań jakie ma spełniać opakowanie i wbrew pozorom nie musi być to długi proces pełen spotkań. Sekret tkwi w naszym modelu obsługi zleceniodawcy. Już od wielu lat przyzwyczajamy się do pracy na odległość i dystans fizyczny przestał być dla nas barierą. Cała produkcja oparta jest o zamówienia kierowane drogą elektroniczną.
Proces realizacji zamówienia jest bardzo prosty. Zleceniodawca, jeśli posiada, przesyła opakowanie z poprzedniej produkcji lub produkt, dla którego ma być ono wykonane w celu weryfikacji zatwierdzonej specyfikacji. Jest to istotne, ponieważ czasami zdarza się, że docelowe opakowanie z różnych względów nie pokrywa się ze specyfikacją uzgodnioną via mail. Na przykład może okazać się, że specyfikacja zakładała papier z kremowym spodem, a w rzeczywistości pudełko produkowane było na kartonie z białym spodem, którego odcień tylko nieznacznie się różni i oko laika mogło tego nie wychwycić. Jest to dobry moment na kontrolę, a fizyczny egzemplarz opakowania pozwala drukarni na sprostowanie ewentualnych nieścisłości. Po otrzymaniu próbki i jej zatwierdzeniu lub ewentualnie skorygowaniu oferty dział projektowy drukarni przechodzi do modelowania produkcji.
Modelowanie produkcji Modelowanie jednego próbnego opakowania wykonuje się najczęściej dla nowego projektu aby sprawdzić czy projekt w pełni odpowiada oczekiwaniom. W celu uniknięcia wysokich kosztów rozpoczęcia produkcji offsetowej (naświecenie płyt offsetowych, wykonanie wykrojników) jedną sztukę opakowania zalecamy wykonywać w technice druku cyfrowego, która nie ustępuje jakością technologii offsetowej, a przy tym jest dużo bardziej ekonomiczna przy niskich nakładach produkcyjnych.
Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z całkowicie nowym opakowaniem czy też z jednym ze standardowych, już istniejących wzorów, dział przygotowalni wymaga projektu wykrojnika w formie wektorowej (czyli w "krzywych"). Konstruktor wykrojnika weryfikuje i ewentualnie koryguje projekt zgodnie z możliwościami technologicznymi wykrojnika i wykonuje prototyp pudełka, który jest wysyłany właśnie do zleceniodawcy. Najczęściej jest to pudełko z nadrukiem lub bez, na docelowym materiale, bez uszlachetnień. Ze względu na to, że kolorystyka druku cyfrowego jest inna niż docelowego druku offsetowego, do przygotowanego modelu dokładany jest certyfikowany proof cyfrowy, który modeluje zakres przestrzeni barw osiągany na kartonie w technologii offsetowej. Paczkę z tak przygotowanym prototypem pudełka i wzorem kolorystycznym zleceniodawca otrzymuje przed rozpoczęciem produkcji. Jest to etap, na którym można jeszcze dokonywać zmian w projekcie ponieważ jeszcze nie zostały poniesione duże koszty wykonania form, wykrojników czy też matryc.
W ramach procesu sprawnej komunikacji, podczas produkcji docelowej partii opakowań w technologii offsetowej, z druku odkładane są arkusze sygnalne, czyli losowo wybierane arkusze. To już jest etap prawdziwej produkcji w wysokim nakładzie. Arkusze sygnalne również przesyłane są do zleceniodawcy. Charakterystyczne dla nich jest to, że nie posiadają żadnych uszlachetnień takich jak np. folia matowa czy wybiórczy lakier UV. Najczęściej już po tej weryfikacji zleceniodawca wie, że następne procesy są już tylko formalnością, a najtrudniejszy etap prac zakończył się powodzeniem.
Następne operacje technologiczne, z których wysyłamy elementy sygnalne do zleceniodawcy to sztancowanie oraz składanie i klejenie.
Zleceniodawca w każdej chwili może poprosić o informację o stanie zlecenia i kolejnych etapach produkcji.